Bez kategorii

Rajmund Dudziński PRO MEMORIA

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dn. 24 września 2023 r. zmarł prof. Rajmund Dudziński, nauczyciel geografii w naszym Liceum w latach 1983-2002 i wychowawca internatu naszej szkoły w latach 1984-1987.
Urodził się 2 czerwca 1945 r. w Janowie (powiat Nidzica w woj. olsztyńskim). W latach 1964-1966 kształcił się w Studium Nauczycielskim w Toruniu na Wydziale Geografia z Historią. Po ukończeniu SN podjął pracę w Szkole Podstawowej w Wojnowie (pow. Bydgoszcz). W styczniu 1968 r. rozpoczął pracę w Zarządzie powiatowym Związku Młodzieży Wiejskiej w Bydgoszczy. Od września roku 1969 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Lutowie (pow. Sępolno Krajeńskie, a od września 1971 r. do sierpnia 1984 – w inowrocławskiej Szkole Podstawowej nr 14. W latach 1962-1968 studiował geografię fizyczną na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskał magisterium z geografii. W roku 1984 podwyższył swoje kwalifikacje kończąc na tej samej uczelni dwusemestralne studia podyplomowe w zakresie geografia – specjalność nauczycielska, a w 1987 trzysemestralne studia podyplomowe z zakresu ochrony i kształtowania środowiska.
Pracę w naszym Liceum rozpoczął w wrześniu 1983 r. – najpierw na parę godzin, łącząc je z pracą w SP nr 14, a od września 1984 r. – w pełnym wymiarze godzinowym. W latach 1984-1987 pełnił też funkcję wychowawcy w internacie naszego Liceum. Jako nauczyciel organizował liczne wycieczki szkolne, prowadził letnie obozy wędrowne, był również opiekunem szkolnej organizacji ZHP. Przygotowywani przez niego uczniowie osiągali sukcesy w Olimpiadzie Geograficznej i Olimpiadzie Nautologicznej. Za swoją pracę został uhonorowany Nagrodą Kuratora Oświaty i Wychowania (1984) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (1987).
W imieniu całej społeczności szkolnej Rodzinie i bliskim Profesora składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Liceum Jana Kasprowicza.