AktualnościZ Życia Szkoły

Walentynkowe szachy

14 lutego odbył się III Kasprowiczowski Turniej Szachowy. Zorganizował go Tymoteusz Pomarzyński z klasy I g, a wsparli go w tym absolwenci „Kaspra”: Bartłomiej Lusiak, Sebastian Chruściński i Marian Szczerbinski oraz sympatyk naszej szkoły Hubert Dolaciński. Sprzętu potrzebnego do organizacji turnieju użyczył pan Piotr Czarnolewski – prezes Inowrocławskiego Towarzystwa Szachowego „Kopernik”.
W zmaganiach wzięło udział 16 miłośników tej królewskiej gry. Rozgrywki zorganizowano w systemie szwajcarskim. Zwycięzcą Turnieju został Mateusz Tadych z kl. III b. Drugie miejsce zdobył Hubert Siemiątkowski z II b, trzecie – Tymoteusz Pomarzyński z I g, czwarte – Łukasz Klempka z II b, piąte – Zofia Chrośniak z II b, szóste – Wiktor Burdziuk z III b.
Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy naszym Liceum oraz przez radnego miejskiego Dobromira Szymańskiego – naszego ubiegłorocznego absolwenta.