AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Koszykarze wicemistrzami województwa

Mistrzem województwa zostało VIII LO Toruń, III miejsce ZSS Włocławek, a IV ZSM Bydgoszcz.
Podopieczni Dariusza Sikory wysoko wygrali w pierwszym meczu z gospodarzem ZSS Włocławek, a Toruń minimalnie z Bydgoszczą. O wszystkim decydował ostatni mecz, w którym nasza drużyna po słabej czwartej kwarcie musiała uznać wyższość torunian.

ZSS Włocławek – Kasprowicz 42-57

Kasprowicz – VIII LO Toruń 33-47

Punktowali:

Konieczka – 25, Nalewaj 23, Walczak – 12, Jankowski – 12, Nijak – 7, Krokowski – 4, Piotrowski – 4, Przekwas – 3 oraz Patyk, Gierszewski, Welzandt.

Trener Dariusz Sikora:
– Mimo iż jest to bardzo dobry wynik, na pewno czujemy niedosyt. Drugi rok z rzędu zdobywamy srebro, a mocno liczyliśmy na najwyższy stopień podium. Zadecydowała słabsza druga część meczu, w której nie potrafiliśmy zagrać na swoim poziomie. Niemniej, nasz tegoroczny rezultat i kolejny – siedemnasty finał wojewódzki od 2000 roku stawia naszą szkołę w czołówce województwa kujawsko-pomorskiego.