AktualnościZ Życia Szkoły

Nasza ekipa na Camerimage Festival

Wtorek 14 listopada to dzień, w którym młodzi aktorzy Inowrocławskiego Teatru Otwartego z KCK prowadzonego przez Elżbietę Piniewską i Teatru Akcja z MDK prowadzonego przez Małgorzatę Wojciechowską zaproszeni zostali do zagrania w videoklipie znanego bydgoskiego rapera BISZA.
W teledysku zobaczyć będzie można: Julię Krzesińską, Katarzynę Sawicką, Darię Gawędę, Agatę Burak, Darię Jarosz, Zuzannę Gralak, Martę Mikołajewską, Małgorzatę Pułę, Patryka Radzimskiego, Wiktora Nogalskiego, Monikę Ryndak i Konrada Gołąba. Adepci aktorstwa, wśród których były również pasjonujące się filmem uczennice I LO Zuzanna Kubicka i Martyna Topolska, zwiedzili Cinebus Sławomira Idziaka. Poznali miejsce pracy znakomitego filmowca i jego ekipy. W pamięci młodzieży długo pozostanie spotkanie z Davidem Lynchem, które miało miejsce po pokazie specjalnym pierwszego odcinka nowego sezonu serialu „Twin Peaks” w Operze NOVA w Bydgoszczy.
W programie Festiwalowych pokazów filmowych tego dnia był „Twój Vincent” (reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman), który pozostawił impresjonistyczne wspomnienia w pamięci uczestników tej wyjątkowej edycji Camerimage.
Zaproszenie na Festiwal grupa otrzymała od Michała Orzechowskiego, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ucznia Elżbiety Piniewskiej, który zajmuje się rewitalizacją miejsc kultowych w Bydgoszczy, m.in. Kina „Pomorzanin” , w którym kręcono wspomniany teledysk.