OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Kadeci SKS Kasprowicz podsumowują sezon

W trakcie sezonu dwóch naszych zawodników Maciej Nalewaj i Mateusz Stańczuk zostało dostrzeżonych przez trenera reprezentacji Polski kadetów Daniela Puchalskiego i zaproszonych na konsultacje kadry, która przygotowuje się do sierpniowych mistrzostw Europy.

Kadrę drużyny tworzy 19 zawodników. Za rozegranie odpowiadają Kacper Nijak i Kacper Freund, który przed obecnym sezonem przeniósł się do SKS Kasprowicz z Chełmna. Pod koszem najczęściej występuje mierzący 200 cm Maciej Nalewaj – chłopak z ogromnym potencjałem i charakterem do rywalizacji, cały czas czyniący postępy. Pozycję centra uzupełniają Jędrzej Szerszunowicz, Filip Jargieło, Szymon Walczak i Jakub Przekwas. Niezwykle ważnym graczem w drużynie jest bardzo wszechstronny Mateusz Stańczuk (194 cm), który umiejętnie wykorzystuje swoją boiskową inteligencję i jest niezastąpiony w obronie. Kamil Konieczka to wysoki zawodnik (196 cm) na pozycję 2, z dobrym rzutem dystansowym, podobnie jak Hubert Jankowski i Dobromir Szymański. Poza tym drużynę uzupełniają Michał Królikowski, Jakub Piotrowski, Hubert Płachecki, Kamil Wojciechowski, Mikołaj Krokowski, Mikołaj Welzandt, Jeremiasz Gierszewski i Wiktor Szymański.

Teraz przed drużyną najważniejsza część sezonu, na którą trenerzy i zawodnicy z niecierpliwością czekają. Od 1 do 3 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu Kasper zagra w turnieju strefowym z Carbo Junak Radomsko, UKS Trójką Sieradz i TKM Włocławek. Zakładając dobry wynik drużyny, SKS Kasprowicz będzie się starał o organizację turnieju ćwierćfinałowego z udziałem 4 drużyn, z których dwie awansują do półfinału. W czerwcu rozegrany zostanie wielki finał z udziałem 8 najlepszych drużyn w kraju.

Dobry wynik Kasprowicza i prawidłowy rozwój drużyny to zasługa ciężkiej, codziennej pracy zawodników i trenerów, ale też wsparcia, jakie młodzi sportowcy dostają od władz samorządowych i wojewódzkich. Jednak należy również wspomnieć o kilku podmiotach, bez pomocy których trudno byłoby dojść do takiego poziomu, za co należą się słowa podziękowania. SKS Kasprowicz wspierają wydawnictwo Nowa Era, MPK Inowrocław, firmy Rolmet, Remsod, Antbud, Familia, Pozkal, Market BHP i inni, którzy chcą pozostać anonimowi. To dzięki nim być może już niedługo młodzi inowrocławianie zasilą szeregi seniorskich drużyn występujących na co dzień w I i II lidze.

Zarząd SKS Kasprowicz, zawodnicy i trenerzy już dziś zapraszają wszystkich swoich sympatyków i kibiców do aktywnego wsparcia podczas najważniejszych turniejów mistrzostw Polski. Jednocześnie zapewniają, że położą na szali wszystkie swoje umiejętności i ambicje sportową, aby wywalczyć dla siebie i dla Inowrocławia jak najlepszy wynik. Czy to będzie ścisły finał, a może medal? Zobaczymy.