Z Życia Szkoły

Udany występ kadetów SKS Kasprowicz

Wyniki SKS Kasprowicz:

TKM Włocławek – SKS Kasprowicz Inowrocław 74:95

Vilnius Basketball School – SKS Kasprowicz Inowrocław 96:80

SKS Kasprowicz Inowrocław – Spars Ventspils 80:77

SKS Kasprowicz Inowrocław – Keila KK 74:81

MKS Polonia Warszawa – SKS Kasprowicz Inowrocław 76:75

Punkty, zbiórki i asysty dla Kaspra w 5 meczach:

Maciej Nalewaj – 62 pkt 27 zb 3 as

Szymon Walczak – 28 pkt 13 zb 2 as

Mateusz Stańczuk – 60 pkt 47 zb 10 as

Hubert Jankowski 67 pkt 18 zb 11 as

Michał Królikowski 0 pkt 4 zb 1 as

Filip Jargieło 2 pkt 3 zb 1 as

Dobromir Szymański 13 pkt 13 zb 7 as

Kamil Konieczka 97 pkt 40 zb 7 as

Kacper Nijak 14 pkt 15 zb 8 as

Kacper Freund 59 pkt 18 zb 17 as

Hubert Płachecki 2 pkt 0 zb 2 as

Mikołaj Welzandt o pkt o zb 0 as

Wyróżniono indywidualnie Kamila Konieczkę – najlepszy strzelec turnieju i Mateusza Stańczuka – wybrany do Piątki turnieju.

Trener Dariusz Sikora: – Jeszcze nigdy nie brałem udziału w tak silnie obsadzonym turnieju młodzieżowym. Nasza dobra postawa w nim utwierdza mnie w przekonaniu, że w Inowrocławiu mamy jedną z kilku najsilniejszych drużyn w kraju rocznika 2000. Dzięki warszawskiemu turniejowi zrozumieliśmy wszyscy, trenerzy i zawodnicy, że tak naprawdę z powodzeniem możemy rywalizować z każdą drużyną w Polsce. Dobra postawa Mateusza Stańczuka i Macieja Nalewaja zaowocowała powołaniem ich przez trenera Daniela Puchalskiego do reprezentacji Polski U-16, która latem zagra w Radomiu w mistrzostwach Europy kadetów. Nie bez szans na kadrę jest też Kamil Konieczka, który w Warszawie został królem strzelców. Cieszy też postawa pozostałych zawodników: Kacper Freund, Hubert Jankowski i “odkrycie” turnieju Szymon Walczak. Bardzo dobre zmiany dawali Dobromir Szymański (szczególnie w obronie) i Kacper Nijak. Inni grali mniej, ale są również ważnymi graczami mojej drużyny.

Zawodnicy i trenerzy słowa podziękowania kierują do firm i osób, które pomagają w rozwoju koszykarskim naszej drużyny: MARKET BHP, ROLMET, REM-SOD, ANTBUD, hurtownia FAMILIA, MPK Inowrocław i inni, którzy chcą pozostać anonimowi.