OsiągnięciaZ Życia Szkoły

„Kasper Cup” w koszykówce

Znamy już wyniki rozgrywek międzyklasowych w koszykówce, które odbywały się przez ponad 2 miesiące w naszej szkole z udziałem wszystkich klas. 27 czerwca odbyły się finały „Kasper Cup”, których stawką był puchar Dyrektora I LO Rafała Łaszkiewicza. Przy ogromnym zainteresowaniu uczniów i nauczycieli i ich głośnym dopingu cztery klasy walczyły o miano najlepszej.
W meczu o III miejsce rewelacja rozgrywek, gimnazjaliści z Kasprowicza, po niezwykle atrakcyjnym meczu zakończonym dramatyczną końcówką uporali się z osłabioną klasą I e i przy aplauzie całej hali zdobyli III miejsce w rozgrywkach. W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły klasy I b i II e. Długo żadnej z drużyn nie udało się zdobyć wyraźnej przewagi. Był to typowy mecz walki, z dużą liczbą fauli. W końcówce meczu zawodnik z I b przestrzelił bardzo ważny rzut, który w konsekwencji pozbawił drużynę szans na mistrzostwo. Tytuł mistrza szkoły w koszykówce na rok 2013 i puchar Dyrektora I LO zdobyła klasa II e. Skład zwycięzców: Daniel Głowacki, Bartosz Lewandowski, Szymon Rogalski, Paweł Kokot, Mikołaj Lech. Serdecznie gratulujemy!