OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Jeszcze jeden laur olimpijski

Patryk Łąkowski z klasy II E, który w marcu zwyciężył w wojewódzkim etapie III Olimpiady Tematycznej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Od Cedyni do Orszy”, z dużym powodzeniem reprezentował szkołę i województwo kujawsko-pomorskie podczas zawodów finałowych w Warszawie. Wygrał dwie spośród siedmiu konkurencji (eksponat muzealny oraz prezentacja zabytku w terenie) i został ostatecznie laureatem piątego miejsca. Podczas końcowej uroczystości w Sali Lustrzanej Zamku Królewskiego, Patryk, poza dyplomem i okolicznościowym medalem, otrzymał też cenne nagrody rzeczowe.

Ten „militarny” sukces zamyka tegoroczną listę osiągnięć naukowych uczniów Liceum Jana Kasprowicza, którzy na olimpiadach zaliczanych do ogólnopolskiego rankingu szkół średnich wywalczyli ogółem 24 punkty (3 tytuły laureata oraz 18 tytułów finalisty).