Bez kategorii

XXVII Regionalny Konkurs Chemiczny „Kasper Chemiczny” – wyniki

20 kwietnia odbył się organizowany przez naszą szkołę XXVII Regionalny Konkurs Chemiczny „Kasper Chemiczny”. Do konkursu zgłoszonych zostało 21 uczniów dziewięciu szkół z terenu powiatu inowrocławskiego.
Niestety, w związku z sytuacją pandemiczną w kraju, konkurs nie mógł odbyć się w naszym Liceum. Młodzi pasjonaci chemii rozwiązywali zadania w swoich macierzystych szkołach. Czekało na nich 10 zadań otwartych, podczas rozwiązywania których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością zapisywania wzorów równań reakcji chemicznych, liczenia zadań rachunkowych oraz wiedzą z zakresu właściwości i zastosowania substancji chemicznych.
Listę laureatów i finalistów konkursu zamieszczamy poniżej.
Organizatorzy – prof. Tomasz Kosmalski I prof. Mariola Piasecka – serdecznie gratulują zwycięzcom i życzą im dalszych sukcesów naukowych.