AktualnościWycieczkiZ Życia Szkoły

“Związki Prymasa Józefa Glempa z rodzinnymi Kujawami”

Dzisiaj klasa I i wraz ze swoim wychowawca prof. Maciejem Wasielewskim oraz prof. Adamem Kopciem udała się do Instytutu Prymasa Józefa Glempa mieszczącego się przy Placu Klasztornym. Powód był szczególnie istotny dla członków społeczności kasprowiczowskiej, bowiem prelekcję o naszym absolwencie (matura 1950) “Związki Prymasa Józefa Glempa z rodzinnymi Kujawami” wygłaszał nasz były nauczyciel – prof. Edmund Mikołajczak. Także znaczna część prelekcji opowiadała o kontaktach ś.p. Księdza Prymasa z Liceum Jana Kasprowicza – podczas jego edukacji szkolnej, a potem podczas wielokrotnych wizyt w naszej szkole. Dla pierwszoklasistów była to wspaniała okazja do bliższego zapoznania się z postacią jednego z dwóch najwybitniejszych wychowanków naszego Liceum.