AktualnościZ Życia Szkoły

150. rocznica układu okresowego Mendelejewa

Trzy główne działania podjęte w jego ramach to:

1. Konkurs dla klas pierwszych i drugich na plakat dotyczący układu okresowego.
Od ponad tygodnia korytarz na pierwszym piętrze naszej szkoły zdobią kolorowe plakaty powiązane tematycznie z układem okresowym. Prace zostały wykonane przez uczniów z klas pierwszych i drugich, a następnie ocenione i nagrodzone przez nauczycielki chemii: prof. Mariolę Piasecką i prof. Marię Owczarz-Komar. Najwyższe uznanie komisji oceniającej zdobyły ex aequo dwie prace: Wiktorii Misiarz z klasy 1 g oraz Dominiki Podhorodeckiej z klasy 1 d. Ponadto zostały wyróżnione trzy prace: Marty Libery i Julii Łuczak z klasy 1e, Partycji Kruszki i Katarzyny Rudnickiej z klasy 1d oraz Martyny Lewandowskiej i Ewy Łukaszewicz z klasy 1d.

2. Drużynowy Interdyscyplinarny Konkurs „Pasjans Mendelejewa” dla klas VII i VIII szkół podstawowych Powiatu Inowrocławskiego. Konkurs odbył się w auli naszej szkoły we wtorek 3 grudnia. Wzięło w nim udział aż dziesięć czteroosobowych drużyn. Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą, kreatywnością i determinacją podczas rozwiązywania zadań. Zadania konkursowe dotyczyły tablicy Mendelejewa i miały formę rebusów, krzyżówek, zagadek, łamigłówek itp., łączących zagadnienia z kilku przedmiotów.
Bezkonkurencyjną okazała się reprezentacja Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu, która zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, natomiast trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia i aktywny udział w zmaganiach konkursowych.

3. Klasowy quiz znajomości układu okresowego dla wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich, uczących się chemii na poziomie podstawowym.
Quiz odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Organizatorami wszystkich powyższych wydarzeń są nauczyciele naszej szkoły: prof. Mariola Piasecka, prof. Aleksandra Grzegorska, prof. Maria Owczarz-Komar i prof. Tomasz Kosmalski oraz uczniowie klasy I h medycznej.