AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Pięknie czytali w języku niemieckim

17 października odbył się finał wojewódzkiego konkursu pięknego czytania w języku niemieckim “Czytamy Kästnera”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy przy współudziale Instytutu Goethego w Warszawie, pod patronatem Marszałka Województwa. W finale udział wzięło ponad 40 osób z regionu (także z rodzin dwujęzycznych lub po dłuższym pobycie w Niemczech). Przyznano 3 tytuły laureata i 4 wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymał uczeń naszego liceum, Kamil Polewski. Również reprezentująca naszą szkołę Roksana Umriejan w tym roku nie znalazła się wśród najlepszych, ale oboje wraz z Kamilem chcą brać udział w zmaganiach w roku kolejnym, przygotowując się pod okiem prof. Lilianny Stefańskiej. Czytano fragmenty utworów Ericha Kästnera, wspaniałego autora niemieckiego, znanego przede wszystkim z literatury dziecięcej. Ocenie podlegała wymowa, akcent i intonacja oraz walory artystyczne.