AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

„Kasper Historyczno-Wosowski”

16 maja 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Regionalnego Konkursu „Kasper Historyczno-Wosowski”. W konkursie wzięło udział 117 uczniów (74 osoby zgłosiły się ze szkół podstawowych, 43 – z gimnazjów) z 19 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Finał Konkursu składał się z części pisemnej, złożonej z 21 pytań i trwającej 60 minut oraz ustnej (quizowej), gdzie najlepsi uczniowie musieli odpowiedzieć na trzy pytania. W czasie przerwy między kolejnymi etapami „Kaspra” nasi goście mogli uczestniczyć w warsztatach języka hiszpańskiego, zapoznać się z kulturą i językiem krajów francuskojęzycznych, poznać Szkolny Klub Debat Oksfordzkich oraz zwiedzić naszą szkołę. Uczniowie mogli też skorzystać ze słodkiego kącika przygotowanego przez zespół klasy I a. Z kolei opiekunowie uczestników konkursu zostali ugoszczeni przez klasę II e (społeczno-prawną), która była współorganizatorem i gospodarzem tegorocznego „Kaspra Historyczno-Wosowskiego”. Tego dnia II e pracowała pod okiem nauczycieli historii i wosu z naszej szkoły: prof. Łukasza Wróbla, prof. Macieja Wasielewskiego oraz prof. Sławomira Drelicha, którzy przygotowali i prowadzili imprezę. Wszystkie prace zostały sprawdzone i ostateczne wyniki konkursu można znaleźć na naszej stronie (w zakładce konkursy – „Kasper Historyczno-Wosowski”). Uroczysta gala, na którą zapraszamy laureatów i finalistów konkursu wraz z ich opiekunami, odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 11.00.