AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Finał Kaspra Matematycznego

28 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu „Kasper Matematyczny”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Tego dnia do naszej szkoły przybyło 110 gimnazjalistów z 21 szkół oraz 150 uczniów 33 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.
Finał Konkursu składał się z dwóch części: testowej, złożonej z piętnastu pytań wielokrotnego wyboru, trwającej 75 minut oraz drugiej, zwierającej cztery zadania otwarte, trwającej 60 minut. W czasie przerwy między testami nasi goście mogli uczestniczyć w pokazach fizycznych i chemicznych, zabawić się matematyką w saloniku przygotowanym przez klasę II b (matematyczno-fizyczno-informatyczną) oraz odwiedzić naszą Astrobazę. Mogli też wzmocnić swoje siły w kawiarence „Pod pierwiastkiem”, którą przygotował zespół klasy I b (mat-fiz-inf). Wychowankowie prof. Wioletty Graczyk przygotowali pyszne różności dla gości – częstowali goframi, tostami, kanapkami, własnej roboty słodkimi wypiekami, sporządzanymi na bieżąco shake’ami i koktajlami oraz owocami i herbatą. Opiekunowie uczestników konkursu zostali z kolei ugoszczeni przez klasę I c (biologiczno-chemiczną).
Całą imprezę przygotowały nasze nauczycielki matematyki: prof. Wioletta Graczyk, prof. Aleksandra Grzegorska, prof. Katarzyna Kwak i prof. Anna Kulpa.
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie prace są już sprawdzone, jednak wyniki zostaną ogłoszone na naszej stronie (w zakładce „Kasper Matematyczny”) na początku kwietnia – po rozkodowaniu prac i powtórnym sprawdzeniu w celu ewentualnej weryfikacji. Natomiast gala laureatów, na którą zaprosimy laureatów i finalistów konkursu wraz z ich opiekunami, odbędzie się we wtorek 28 maja.