AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Kasprowicz trzeci w kraju!

16 marca Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH ogłosiło wyniki rankingu olimpiad społeczno-historycznych za rok 2018 uwzględniający wszystkie ogólnopolskie olimpiady obejmujące swoim zakresem wiedzę o społeczeństwie oraz historię. Fenomenalny wynik osiągnęło nasze Liceum, które zostało sklasyfikowane na III miejscu w kraju. Kasper został wyprzedzony jedynie przez renomowane licea: XII LO we Wrocławiu i V LO w Krakowie. Nasi uczniowie w ubiegłym roku zdobyli aż 16 tytułów laureatów i finalistów z olimpiad społeczno-historycznych: Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Wiedzy o Prawie, Olimpiady Wiedzy o III RP, Olimpiady Wiedzy Historycznej, Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, Olimpiady Wiedzy o UE i Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Jak widać, młodzi kasprowiczanie nie mają sobie równych nie tylko na skalę wojewódzką, ale również stanowią liderów na skalę ogólnopolską.
Prof. Sławomir Drelich, opiekun Koła Politologicznego i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, zdradza przyczyny sukcesu młodych adeptów wiedzy o społeczeństwie i historii: „Rzecz w tym, aby zgromadzić grupę młodych ludzi żądnych wiedzy, którzy interesują się polityką, stosunkami międzynarodowymi i sprawami społecznymi. Jeśli wykażą się pracowitością i determinacją, a przy tym będą potrafili współpracować i pozytywnie ze sobą rywalizować, to sukces musi się pojawić”.
Wszyscy podopieczni prof. Drelicha są uczniami klas społeczno-prawnych i realizują materiał rozszerzony z wiedzy o społeczeństwie oraz historii.
Na zdjęciu tegoroczni uczestnicy olimpiad społeczno-historycznych wraz z opiekunem: Bartosz Lusiak, Paweł Daroszewski, Kamil Szałecki, Damian Grabski, Małgorzata Puła, Kamil Polewski, Wiktor Jarzynowski, Mikołaj Kurek, Mikołaj Kałużyński, Michalina Pawłowska, Kamil Kalka, dr Sławomir Drelich, Jakub Balmowski i Jakub Luber.