AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Finalistka Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów

Emilia Augustyniak, uczennica kl. III naszego gimnazjum, podopieczna prof. Elżbiety Ratańskiej, została finalistką etapu centralnego Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, przeprowadzanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz wydziałów historycznych polskich uniwersytetów.
Odbywające się w Warszawie w dniach 1-3 marca zmagania finałowe obejmowały test pisemny oraz eliminacje ustne. Ponadto pobyt obfitował w atrakcje kulturalne związane z historią: lekcję muzealno-historyczną na Zamku Królewskim oraz zwiedzanie Starego Miasta, Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela i jej podziemi z grobami znanych Polaków.
Warto dodać, że Emilia była jedyną reprezentantką Inowrocławia i jedną z pięciorga uczniów okręgu toruńskiego w etapie centralnym. Tytuł finalisty zapewnił jej zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie.
Podczas uroczystej gali na zakończenie Olimpiady nagrody i dyplomy wręczał wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, gratulując uczniom i ich opiekunom naukowym sukcesu.