AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Tuzin siatkarskich mistrzostw powiatu Kaspra

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu prowadzona przez trenera Tomasza Idzika po raz dwunasty zdobyła Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentantki Kasprowicza wygrały wszystkie swoje mecze w cyklu rozgrywek.
W finałowym pojedynku spotkały się dwie najlepsze ekipy tych zawodów: gospodynie i drużyna II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Lepszy okazał się zespół Kaspra, wygrywając po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu 2:1 (21:25; 25:18; 15:12). W pierwszym meczu Kasprowicz wygrał z Konopą 2:0 (25:14; 25:19).

Wyniki pozostałych spotkań Kasprowicza: z Chemikiem 2:0, z LO Kruszwica 2:0, z Gastronomikiem 2:0, 2:0, z Ekonomikiem 2:0, 2:1.

Skład reprezentacji: kpt. Joanna Pająk, Martyna Górecka, Marta Molenda, Karolina Wasik, Martyna Sobiechowska, Oliwia Śnieg, Julia Misterska, Małgorzata Jakób, Natalia Szcząchor, Agata Zinkiewicz, Alicja Żołnierkiewicz, trener zespołu mgr Tomasz Idzik.

Trener Idzik podsumowuje: – Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodniczek, które po raz kolejny wykazały się wolą walki i pełnym zaangażowaniem w grę. Najbardziej wyróżniającymi zawodniczkami były: Marta Molenda, Martyna Sobiechowska i Agata Zinkiewicz, ale cały zespół stanowił monolit i każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do końcowego sukcesu.