AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Spotkanie z absolwentem

9 listopada w szkolnej auli gościliśmy pana Jakuba Kaszubę – absolwenta naszego Liceum (matura rocznik 2001). Temat spotkania – „Między sportem a biznesem” najlepiej oddaje dzieje życia naszego byłego ucznia. W latach licealnych pan Jakub uprawiał koszykówkę w SKS „Kasprowicz” oraz w ITK Noteć. Był kapitanem reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowej reprezentacji Polski (1996-2001), z którą uczestniczył w Mistrzostwach Europy we Francji, docierając do turnieju półfinałowego (2000). W latach 1999-2000 występował w II-ligowym zespole seniorów ITK Noteć, uzyskując najpierw awans do I ligi, a następnie do ekstraklasy. Po maturze rozpoczął studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a następnie w Aarhus School of Business w Danii. Jego dalsza ścieżka życiowa wiodła przez kilka zachodnioeuropejskich krajów. Na długie lata związał się tam z sektorem finansowym i bankowym, pracując m.in. w Man Investments w regionie Zurych w randze Dyrektora, odpowiadając za sprzedaż produktów inwestycyjnych w Europie Wschodniej. W 2014 roku wrócił do Polski (doceniając jej gospodarczy potencjał rozwojowy) i jest aktualnym prezesem założonej w 1990 r. firmy Base Group, którą konsekwentnie rozwija.
Pan Jakub Kaszuba zaprezentował też swoją receptę na sukces – pasja, pomysł na siebie i konsekwencja oraz wytrwałość w jego realizacji, ciągły rozwój i chęć bycia najlepszym w tym, co się robi.
Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli wystąpienie pana Kaszuby, czego dowodami były duża liczba pytań do prelegenta i burzliwe oklaski na koniec spotkania.