AktualnościZ Życia Szkoły

Pożegnanie roku szkolnego

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. To był owocny czas dla całej społeczności „Kaspra”. Możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi i artystycznymi oraz mocną pozycją w ogólnopolskich rankingach szkół.
Podczas uroczystości pożegnaliśmy aż czterech nauczycieli naszej szkoły przechodzących na emeryturę. Z Liceum pożegnał się po 46 latach pracy w jego murach dyr. Krzysztof Śledziński. Nie musimy chyba mówić, że przez te wszystkie lata jako nauczyciel historii, a przez ostatnie 24 lata jako wicedyrektor szkoły (w roku 2007 sprawował także funkcję dyrektora), stał się żywą legendą Liceum Kasprowicza oraz istną kopalnią wiedzy o dziejach naszej placówki. Mamy nadzieję, że pomimo emerytury nadal nas będzie wspierał swoją wiedzą i zaangażowaniem.
Razem z dyrektorem z Liceum pożegnali się: prof. Maria Giovanoli-Oksiak – anglistka pracująca w naszej szkole od 1981 roku, prof. Elżbieta Kaczmarek – pedagog szkolny w Kasprze od 1988 roku oraz prof. Henryk Stankiewicz – chemik pracujący u nas od roku 1981. Wszystkim im serdecznie dziękujemy za trud i serce włożone przez te lata w wychowywanie kolejnych pokoleń Kasprowiczan.
W uroczystości nie uczestniczyli tegoroczni absolwenci III klasy naszego Gimnazjum Dwujęzycznego. Ich mały komers odbył się jako osobna uroczystość.