AktualnościZ Życia Szkoły

Zjazd w 50-lecie matury

8 czerwca w naszej szkole w 50. rocznicę swojej matury spotkało się dziewięćdziesięciu absolwentów rocznika 1968. Wielu z nich to ludzie znani i zasłużeni, m.in.: Edmund Mikołajczak – historyk, społecznik, Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia; Bernard Kasprzak – były poseł i dyrektor Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie; Krzysztof Piotrowski – były prezes Zarządu Stoczni Szczecińskiej; Jacek Kowalski – były starosta oraz prezydent Gniezna… Absolwentom z 1968 towarzyszyło grono młodszych – z 1973 roku oraz uczestnicy obchodów 30-lecia Stowarzyszenia Wychowanków.
Zjazd rozpoczął się mszą w kościele św. Krzyża, następnie było zwiedzanie szkoły i wspólna fotografia. W samo południe w szkolnej auli wszystkich uczestników w przepiękną sentymentalną podróż do roku 1968 zabrali aktorzy Inowrocławskiego Teatru Otwartego prowadzonego przez naszą polonistkę prof. Elżbietę Piniewską.
Ostatnim oficjalnym akcentem zjazdu było nadanie naszemu szkolnemu kompleksowi sportowemu (dwie sale gimnastyczne i niedawno wykończony ministadion) imienia prof. Józefa Bączkowskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w Kasprze i twórcy sukcesów sportowych szkoły i uczniów.