AktualnościWycieczkiZ Życia Szkoły

Klasa I D w Laboratorium Analiz Gleby

7 czerwca klasa I d (medical class) udała się na wycieczkę naukową do Laboratorium Analiz Gleby “Agroekspert Polska” w podinowrocławskim Kościelcu Kujawskim. Wycieczka została zorganizowana przez pp. Joannę i Tomasza Kosiadów – właścicieli firmy, a zarazem rodziców ucznia kl. I d. Uczniowie zapoznali się z metodami analizy chemicznej próbek gleby oraz wód gruntowych, z zasadą działania nowoczesnych źródeł energii, np. paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, elektrowni wiatrowej. Uczestniczyli też w widowiskowych eksperymentach chemicznych przygotowanych, przeprowadzonych i profesjonalnie opracowanych przez absolwentkę Kaspra, panią Paulinę Karaszewską.
Państwo Kosiadowie przygotowali także niespodziankę. Po zakończeniu pokazów zaprosili uczniów na poczęstunek – kiełbasę z grilla, truskawki z przydomowego ogródka i hit w postaci pysznej miętowej herbaty. Każdy dostał też pamiątkowe gadgety.
Klasa I d w tym miejscu gorąco dziękuje pp. Kosiadom oraz całemu personelowi Laboratorium za zaangażowanie, świetną organizację i wysoką wartość poznawczą całej tej wizyty.