AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Gala konkursów językowych w naszym Liceum

14 kwietnia odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa konkursy językowe organizowane przez naszą szkołę dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych: Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English is Easy” (już XX edycja) oraz Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „DACH-Reise”. Organizatorami konkursu „English is Easy” były nauczycielki języka angielskiego – prof. Jolanta Kocznur i prof. Maria Owczarz-Komar. Dwudziestu finalistów musiało wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego, dokonać opisu obrazka oraz odbyć konwersację z członkiem komisji na wylosowany temat. Ośmiu najlepszych finalistów uzyskało tytuł laureata pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca. Laureatami I miejsca zostali: Jakub Strzeboński (uczeń M. Giovanoli-Oksiak) i Marcel Naumuk (uczeń A. Hulisz), II miejsca: Julia Tadych (uczennica M. Giovanoli-Oksiak) Jędrzej Prill (uczeń K. Janowskiej) i Aleksandra Pietrzak (uczennica A. Hulisz), a III miejsca – Julia Jaremek (uczennica A. Hulisz), Dominik Miś (uczeń A. Marszałkowskiej-Zalety) i Franciszek Dąbrowski (uczeń M. Szulkowskiej). Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, a różnice pomiędzy nimi były nieznaczne. Organizatorami konkursu „DACH-Reise” były nauczycielki języka niemieckiego – prof. Krystyna Pomarzyńska i prof. Lilianna Stefańska. Uczestnicy konkursu wykazali się szczegółową wiedzą o Niemczech, Austrii i Szwajcarii z zakresu geografii, kultury, polityki, literatury, techniki oraz bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Kamil Polewski (uczeń K. Pomarzyńskiej), II miejsce – Małgorzata Mikołajczak (uczennica K. Glanc-Nawrockiej) i Michał Zawada (uczeń L. Stefańskiej), III miejsce – Juliusz Barczak (uczeń J. Koszowskiej), Mateusz Wlekliński i Anita Graczyk (uczniowie K. Pomarzyńskiej). Gratulujemy sukcesów laureatom, finalistom i ich opiekunom naukowym. Dziękujemy za udział w konkursach i zapraszamy do udziału w ich kolejnych edycjach.