AktualnościZ Życia Szkoły

Ważne koszykarskie zwycięstwo U-18

Nasi koszykarze, rywalizujący w lidze wojewódzkiej U-18, odnieśli cenne zwycięstwo w Bydgoszczy z Novum/Astorią, które daje nam wicemistrzostwo województwa i awans do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski juniorów. Sukces tym cenniejszy, gdyż w tym sezonie z drużyny odeszli do innych klubów Stańczuk i Freund, a niedawno kontuzję odniósł Kamil Konieczka. Dzisiejszy mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Gospodarze w drugiej kwarcie wypracowali już 17 punktów przewagi. My nie potrafiliśmy zatrzymać dynamicznych akcji bydgoszczan i do przerwy było minus 8 punktów. III kwarta to nasz popis, zdominowaliśmy przeciwnika i w IV kwarcie 4 minuty przed końcem mieliśmy plus 10. Kilka prostych strat i niecelne wolne dały gospodarzom dogrywkę. W niej zagraliśmy bardzo dobrze i mogliśmy cieszyć się z wygranej. Warto wspomnieć o głośnym dopingu silnej grupy kibiców złożonych z naszych uczniów i uczennic, którzy pojechali do Bydgoszczy wspierać naszą drużynę.

Novum/Astoria – Kasprowicz/IAK 82-90 (21-14,21-20,8-26,27-17, dogr. 5-13)

Punkty dla Kaspra:

Nalewaj – 30, Jankowski – 28 (5×3), Krokowski – 14 (1×3), Nijak – 8, Nikleniewicz – 6, Walczak S. – 4 (1×3) oraz Przekwas, Królikowski, Welzandt, Walczak M.