AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Laureaci Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

W czasie ferii zimowych odbył się finał centralny Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Nasza szkoła była reprezentowana przez pięcioro uczniów klas społeczno-prawnych. Byli to: Daria Gawęda, Jakub Kawalerski i Eryk Szajda z kl. III e oraz Kamil Kalka i Bartosz Lusiak z kl. II e. Nasi uczniowie musieli wykazać się znajomością historii najnowszej, wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym oraz wiedzy o prawach człowieka na poziomie akademickim. Cała piątka uzyskała tytuły laureatów, zaś nasza szkoła (i zarazem nasze województwo) uzyskała najlepszy wynik w kraju. “Kasprowiczanie” zdobyli następujące lokaty: Bartosz Lusiak – II miejsce, Eryk Szajda – VII, Jakub Kawalerski – XI, Kamil Kalka – XIV, Daria Gawęda – XVII. Opiekunem zwycięskiej piątki jest prof. Sławomir Drelich.