OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Sukcesy biologiczne gimnazjalistów

Rozstrzygnięty został XVI Powiatowy Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów organizowany przez II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Znakomicie wypadli w nim uczniowie kl. III G, podopieczni prof. Anny Pędzich-Kuszel. Na 9 przyznanych tytułów 4 przypadły naszym uczniom: Julia Zakrzewska zdobyła tytuł laureata, a tytuł finalisty otrzymali Aleksandra Witkowska, Jakub Muszalski i Aleksandra Baran. Ci sami uczniowie odnieśli również sukces w Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu – tu laureatami II i III miejsca zostali odpowiednio Aleksandra Witkowska i Jakub Muszalski, a Julia Zakrzewska oraz Aleksandra Baran zostały wyróżnione. Należy przypomnieć, że oprócz powyższych sukcesów Ola Baran została laureatką XV Regionalnego Konkursu Biologicznego organizowanego przez I LO, a Ola Witkowska, Julia i Kuba – jego finalistami. Ponadto cała wymieniona czwórka oraz dodatkowo uczeń tej samej klasy Jakub Łaszkiewicz wywalczyli tytuły Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (Ola Baran – laureata, pozostali – finalisty). Podsumowując, w tym roku szkolnym we wszystkich konkursach z biologii gimnazjaliści z naszej szkoły w sumie zdobyli 15 tytułów (5 tytułów laureata oraz 10 tytułów finalisty) i dwa wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!