OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Sukces w „Lab Teście”

3 kwietnia na Wydziale Farmacji Collegium Medicum w Bydgoszczy odbył się finałowy etap Konkursu „Lab Test”, organizowanego przez Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych pod honorowym patronatem Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Konkurs zakresem obejmował zagadnienia z anatomii i fizjologii człowieka, higieny i chorób poszczególnych układów, zwierzęta pasożytnicze i ich cykle rozwojowe, bakterie, wirusy, grzyby, a także genetykę i wiele zagadnień z analityki medycznej. Po etapie podstawowym naszą szkołę w finale reprezentowało aż 12 uczniów. Do części praktycznej po teście przeszło tylko osiem osób, w tym czworo naszych uczniów, podopiecznych prof. Anny Pędzich-Kuszel : Maria Kiczek, Oliwia Burzyńska i Bartosz Dyszelewski – uczniowie kl. III c biologiczno-chemicznej oraz Maja Siudak – uczennica kl. II c medycznej. W tej części zawodnicy rozpoznawali pod mikroskopem elementy składowe krwi, patologiczne rozmazy krwi, pasożyty, a także odpowiadali na pytania teoretyczne. Ostatecznie Maja Siudak została laureatką III miejsca, a pozostała trójka zdobyła wyróżnienie. Pozostali nasi uczestnicy finału to: Katarzyna Górska, Maria Stefańska i Piotr Demby z kl. III c, Łukasz Mirzejewski z kl. III d, Aleksandra Jonatowska i Kinga Nowińska z kl. II c oraz Julia Sulewska z kl. II d.