Z Życia Szkoły

Otwieramy licealną klasę dwujęzyczną!

Nasze Liceum w roku szkolnym 2017/18 szykuje prawdziwą gratkę dla absolwentów gimnazjum uzdolnionych językowo, otwiera bowiem pierwszą w mieście i regionie licealną klasę dwujęzyczną o profilu lingwistyczno-menedżerskim. Wychowawczynią i koordynatorką nauczania dwujęzycznego będzie prof. Maria Giovanoli-Oksiak, która 6 lat temu zapoczątkowała u nas udany projekt Gimnazjum Dwujęzycznego. W związku z wygaszaniem gimnazjum “Kasprowicz” zamierza wykorzystać 6 lat swych dobrych praktyk, bazę i doświadczenie, tym razem na poziomie liceum.
Przyszłoroczna klasa lingwistyczno-menedżerska prowadzić będzie nauczanie dwujęzyczne w ramach geografii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki i chemii – w klasie I uczniowie będą się do takiego trybu przygotowywać także podczas zajęć z języka angielskiego. Ponadto język angielski, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz drugi język obcy (hiszpański lub niemiecki do wyboru) będą nauczane w zakresie rozszerzonym. Planowana jest także współpraca z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który sprawuje już patronat nad obecną klasą I A lingwistyczną.
O szczegółach rekrutacji będziemy informować w późniejszym terminie, zaś 1 kwietnia (szczegóły wkrótce) zapraszamy na drzwi otwarte w celu zaznajomienia się ze szkołą i trybem nauczania dwujęzycznego.