OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Rok szkolny 2015/2016 zakończony

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. To był owocny czas dla całej społeczności „Kaspra”. Możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi i artystycznymi, dużą liczbą laureatów i finalistów olimpijskich oraz mocną pozycją w ogólnopolskim rankingu szkół.

Podczas uroczystości żegnaliśmy też tegorocznych absolwentów Gimnazjum Dwujęzycznego. Uczniowie klasy III gimnazjalnej przez trzy lata swojej nauki zdobyli wiele nagród i wyróżnień oraz z sukcesami reprezentowali szkołę na przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Spośród nich największą liczbą osiągnięć poszczycić się może Paweł Daroszewski, któremu Stowarzyszenie Absolwentów przyznało honorowy tytuł „Amicus Scientiae” („Przyjaciel Nauk”). Sukcesem zakończył się również egzamin gimnazjalny – nasi gimnazjaliści osiągnęli w nim najwyższą średnią z wszystkich inowrocławskich gimnazjów i jedną z najwyższych w województwie. Wierzymy, że we wrześniu znów ich ujrzymy – już jako uczniów klas pierwszych naszego liceum.

Dziękujemy za ciężką pracę wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!