OsiągnięciaZ Życia Szkoły

„Bliżej medycyny” po raz kolejny

Pani doktor swą poważną przygodę z biologią rozpoczęła jeszcze w gimnazjum, zdobywając w 2002 r. tytuł laureata I Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez mgr Pędzich-Kuszel, a następnie rozpoczęła naukę w klasie biologiczno-chemicznej w naszej szkole i w 2005 r. sięgnęła po tytuł finalistki Olimpiady Biologicznej (był to pierwszy tytuł szczebla centralnego Olimpiady Biologicznej osiągnięty przez podopieczną mgr Pędzich-Kuszel). Tym samym zapewniła sobie 100 % punktów z matury z biologii i podjęła studia medyczne w Poznaniu.
W swoim wykładzie Beata Jankowska przedstawiła zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego, przyczyny, objawy i diagnostykę wybranych chorób, jak m.in. choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, celiakia, refluks przełyku, choroba Leśniowskiego i Crohna. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów klas medycznych i biologiczno-chemicznych naszej szkoły, do których głównie cykl „Bliżej medycyny” jest skierowany.