Z Życia Szkoły

Wojciech Kowalski z wizytą w Kasprze

Wojciech Kowalski (ur. 1967, matura rocznik 1987) jest wybitnie utalentowanym tenisistą. Sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w grze pojedynczej, trzykrotnie w deblu. Wielokrotnie reprezentował Polskę w Pucharze Davisa, jest też pierwszym polskim olimpijczykiem w tenisie ziemnym – występował na olimpiadzie w Seulu. Po zakończeniu kariery sportowej osiedlił się na stałe w bawarskim Bubenreuth, gdzie założył własną szkółkę tenisową „Tennisschule Kowalski”.

Szkołę naszą odwiedził w towarzystwie swoich dwóch synów – obaj również grają w tenisa i zaczynają odnosić na tym polu pierwsze sukcesy. Jak sam mówił – wizyta w „Kasprze” była dla niego swoistą podróżą sentymentalną, naznaczoną silnymi emocjami.

Nasz absolwent w towarzystwie dyrektora szkoły Rafała Łaszkiewicza oraz swojego nauczyciela wychowania fizycznego – Stefana Lewandowskiego przeszedł się szkolnymi korytarzami, odwiedził szkolne muzeum, obejrzał wystawę z okazji 70-lecia SKS i zagościł przez chwilę w sali gimnastycznej, gdzie akurat odbywał się mecz siatkarski naszej reprezentacji z drużyną ZSP nr 3 (czyli „Mechana”). Jednak najważniejszym punktem wizyty było spotkanie w auli szkolnej z reprezentacją naszej uczniowskiej społeczności. Nasz gość powiedział parę słów tytułem wstępu, a następnie odpowiadał na liczne pytania uczniów, dotyczące jego kariery sportowej, a także różnych aspektów sportowego życia.