Z Życia Szkoły

Francuskie perypetie

Na scenie pojawiło się kilkoro interesujących wykonawców, popisujących się niespotykanymi talentami. Joanna d’Arc świetnie włada mieczem oraz „jara się jak nikt” – co zademonstrowała na scenie. Na szczęście, wbrew obawom pana dyrektora, szkoła przetrwała.
Raper Dadoo zachwycił autorskim wykonaniem znanej piosenki Indili „Dernière danse”. W konkursie wziął również udział młody człowiek, który zaimponował publiczności, bijąc rekord zjadania croissantów na czas. Słynny malarz Van Gogh niestety nie spodobał się części jury i zasmucony opuścił scenę, deklarując, że kończy z malowaniem. Céline Dion wykonała jeden ze swoich wczesnych przebojów. Inżynier Gustav Eiffel był niepocieszony, gdyż nie udało mu się w Polsce wybudować wieży. Słynny żandarm z Saint Tropez wykazał się niebywałym talentem do czyszczenia butów, co zainteresowało szczególnie groźnego Robespierre’a. Christophe w towarzystwie ślicznych tancerek wykonał utwór „Alexandrie Alexandra”.
Czas poświęcony na głosowanie umilił występ zespołu tanecznego, zwycięzcy poprzedniej edycji, o wiele mówiącej nazwie „Séductrices”.
Po podsumowaniu głosów publiczności okazało się, że zwyciężył raper Dadoo, który główną nagrodę, bilet w jedną stronę do Paryża, odebrał z rąk ikony mody – nie tylko francuskiej – Coco Chanel.
Wszystkie wyżej wymienione znakomitości przyjęły zaproszenie do Inowrocławia dzięki zaangażowaniu klasy IIe z jej wychowawczynią – prof. Ewą Furman. Spektakl został wyreżyserowany przez Anię Feliksiak.