Z Życia Szkoły

Liceum otwarło drzwi dla gimnazjalistów

W sobotę 11 kwietnia na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od uczniów trzecich klas gimnazjów powiatu inowrocławskiego, którzy tłumnie przybyli na zorganizowane przez I LO Drzwi Otwarte.
Gimnazjaliści mieli możliwość spotkania się z wychowawcami przyszłych klas pierwszych: mgr Agnieszką Zielińską (kl. I a – lingwistyczna), mgr Wiolettą Graczyk (kl. I b – matematyczno-fizyczno-informatyczna), mgr Anną Pędzich-Kuszel (kl. I c – medyczna), mgr. Dariuszem Sikorą (kl. I d – przyrodniczo-matematyczna) i mgr. Marcinem Dziubichem (kl. I e – społeczno-prawna). Mogli też zwiedzić całą szkołę – sale lekcyjne, szkolne muzeum, Astrobazę, bibliotekę i świetlicę. Dodatkowo zorganizowano dla nich szereg atrakcji, m.in. pokazy fizyczne i chemiczne, występy teatralne, wokalne, taneczne i sportowe, prezentacje kulturoznawcze krajów francusko-, hiszpańsko- i niemieckojęzycznych. Mamy nadzieję, że podczas tej krótkiej wizyty gimnazjaliści nie tylko ostatecznie zdecydowali się na kontynuowanie swojej edukacji w „Kasprze”, ale też zdążyli przesiąknąć pozytywną energią naszej szkoły.