Z Życia Szkoły

Aktorskie i recytatorskie laury naszych uczniów

W dniach 5-6 kwietnia w sali Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbywały się eliminacje rejonowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy. Uczestnicy prezentowali się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i teatrów jednego aktora. Jury po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych nagrodziło również reprezentantów naszej szkoły. Za recytację wyróżnienie przyznano Annie Wabiszewskiej (kl. II b), z kolei w turnieju teatrów jednego aktora wyróżniono Pawła Kmittę (kl. III a), a I nagrodą uhonorowano Katarzynę Krzywdzińską (również kl. III a), typując ją jednocześnie do udziału w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 11-12 kwietnia 2014 roku w Toruniu. Zarówno Paweł Kmitta, jak i Katarzyna Krzywdzińską są aktorami Inowrocławskiego Teatru Otwartego pod kierunkiem prof. Elżbiety Piniewskiej, a na monodramy w ich wykonaniu zapraszamy już w najbliższy piątek, 11 kwietnia o godz. 17.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu. Paweł Kmitta przedstawi sztukę „Odnaleźć Czarodzieja” na podstawie dramatu Michała Walczaka „Piaskownica”, a Katarzyna Krzywdzińska – „Balladę o Paulince Patterson” na podstawie powieści Willy Russela „Inny chłopiec”. Wstęp jest wolny. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!