Z Życia Szkoły

Ogromne osiągnięcie młodych koszykarzy

Reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum w koszykówce rozegrała 1 grudnia mecz w ramach mistrzostw miasta Inowrocławia z najpoważniejszym przeciwnikiem – reprezentacją Gimnazjum nr 3.
Mecz zapowiadał się ciekawie, ponieważ był to rewanż za ubiegłoroczną rywalizację, w której nieznacznie lepsi byli nasi przeciwnicy z “Trójki”. W tym roku nasza drużyna nie pozostawiła wątpliwości i bez najmniejszych problemów uporała się rywalem różnicą ponad 30 punktów. Dzięki tej wygranej gimnazjaliści z Kaspra praktycznie zapewnili sobie I miejsce w Inowrocławiu, choć do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz z Gimnazjum nr 2.
W naszej drużynie główne role odgrywają uczniowie III klasy: Andrzej Kostuch, Radosław Kołecki, Kacper Świdziński i Filip Krokos. Wspomagają ich Marcin Klempka, Kajetan Buszkiewicz, Hubert Jankowski, Maciej Kaczmarek, Jacek Roszak.
To pierwszy tak znaczący sukces sportowy naszych gimnazjalistów od momentu utworzenia w naszej szkole Gimnazjum Dwujęzycznego. Jako mistrz Inowrocławia nasza drużyna będzie walczyła w rozgrywkach powiatowych i wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.