Z Życia Szkoły

Po XXIX Memoriale

Tradycyjnie turniejowy piątek należał do wychowanków i sympatyków Szkolnego Klubu Sportowego Kasprowicz. Tego dnia rozegrano 2 mecze, w których Temida pokonała Przyjaciół Kaspra 45-40, a później po raz 19 rozegrano mecz pomiędzy wychowankami Kasprowicza i Mechanika. Spotkania te od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ nigdy nie brakowało w nich walki, a rywalizacja toczy się na bardzo wysokim poziomie. W tym roku lepszy okazał się Kasper w stosunku 71-70 i w ogólnej punktacji prowadzi z Mechanikiem 11-8.

W sobotę 21.09 rozpoczął się turniej główny z udziałem Astorii-Novum Bydgoszcz, KS Stal Ostrów Wlkp., MKS Kalisz i SKS Kasprowicz Nowa Era. Podczas uroczystego otwarcia Memoriału Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza powitał wszystkich gości w naszym mieście, a następnie rozpoczęła się rywalizacja. Jak się później okazało, pierwszy mecz zdecydował o zwycięstwie w całym turnieju. W nim gospodarze zmierzyli się z Astorią i przegrali różnicą 1 punktu – rzutem osobistym wykonywanym po upłynięciu czasu gry. W przekroju całego turnieju najsłabiej wypadła drużyna z Kalisza, ale przyjechała na turniej z młodszym rocznikiem.

Wyniki:

Kasprowicz Nowa Era – Astoria-Novum 90-91

MKS Kalisz – Stal Ostrów 30-102

Astoria – Stal Ostrów 89-74

Kasprowicz Nowa Era – MKS Kalisz 104-59

Kasprowicz Nowa Era – Stal Ostrów 87-69

Astoria – MKS Kalisz 19-138

Końcowa kolejność:

I m. Astoria-Novum Bydgoszcz – puchar Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego

II m. Kasprowicz Nowa Era – puchar Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy

III m. Stal Ostrów Wlkp. – puchar Dyrektora I LO Rafała Łaszkiewicza

IV m.MKS Kalisz – puchar Prezesa Stowarzyszenia Wychowanków Henryka Okońskiego

Trenerzy wybrali najlepszych zawodników w swoich zespołach, których nagrodzono indywidualnie: Łukasz Wardziński (Astoria), Mikołaj Kaźmierczak (Stal), Paweł Kawczyński (MKS), Aleksander Łyczkowski (Kasprowicz).

Najlepsi strzelcy turnieju: Daniel Głowacki (Kasprowicz) – 73 pkt, Łukasz Domański (Astoria) – 73 pkt, Maciej Rzadkowalski (Kasprowicz) 59 pkt.

Najlepszym strzelcem za 3 pkt okazał się Marcin Kowalkowski (Kasprowicz) – 5 rzutów.

Punkty dla drużyny Kasprowicza prowadzonej przez trenera Piotra Wiśniewskiego:

Daniel Głowacki – 73

Maciej Rzadkowalski – 59

Aleksander Łyczkowski – 58

Mikołaj Drożdż – 24

Filip Dybicz – 18

Marcin Kowalkowski – 16

Hubert Procek – 13

Kacper Buszkiewicz – 12

Bartosz Kujawa – 4

Bartosz Lewandowski – 4

Trener zwycięskiej drużyny, doskonale znany w Inowrocławiu Przemysław Gierszewski, został tradycyjnie nagrodzony przez córkę prof. Bączkowskiego panią Janinę Masiotę, która osobiście wręczyła nagrodę i podziękowała za udział wszystkim zawodnikom.

Uroczystego podsumowania Memoriału i wręczenia nagród dokonał Starosta Tadeusz Majewski wspólnie z zastępcą Prezydenta Wojciechem Piniewskim i przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietą Piniewską.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom i przyjaciołom SKS Kasprowicz za pomoc w zorganizowaniu XXIX Memoriału i już dziś zapraszają na przyszłoroczny jubileuszowy XXX turniej.