OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Sukces koszykarzy z Gimnazjum

5 marca 2013 roku nasza szkoła zdobyła historyczny, pierwszy medal w rozgrywkach powiatowych szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszego Gimnazjum w turnieju finałowym rozgrywanym w Gniewkowie uległa faworyzowanej drużynie z Gimnazjum nr 3 i zwyciężyła Gimnazjum z Janikowa. Ostatecznie zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Powiatu inowrocławskiego, a należy dodać że nasi chłopcy rywalizowali ze starszymi od siebie. Mimo to dobra gra naszej drużyny wzbudziła
uznanie wszystkich obserwatorów mistrzostw. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie wybrano Andrzeja Kostucha, który otrzymał nagrodę indywidualną. Pozostałą część drużyny stanowili: Radosław Kołecki, Kacper Świdziński, Filip Krokos, Marcin Klempka, Dominik Kijanowski, Tomasz Sapiszczak, oraz uczniowie I klasy Kajetan Buszkiewcz i Jacek Roszak.
Nasi młodzi gimnazjaliści z powodzeniem podtrzymują koszykarskie tradycje w Kasprowiczu, za co należą im się słowa uznania, a w perspektywie następnego roku nasza drużyna uchodzi za jednego z faworytów do mistrzostwa Powiatu.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów.