OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Koszykarskie mistrzostwo Powiatu

W rozgrywkach chłopców rywalizowało 8 reprezentacji szkół z terenu powiatu. Tegoroczne zmagania toczyły się pod dyktando „Kasprowicza” i „Budowlanki”. Obie drużyny bez większych problemów uporały się z pozostałymi rywalami, natomiast w bezpośrednich pojedynkach, które były niezwykle zacięte, podzieliły się punktami. O mistrzostwie zdecydowały małe punkty, w których o 7 lepszy okazał się „Kasprowicz”, rewanżując się tym samym „Budowlance” za ubiegłoroczną porażkę. W tym roku aż 3 szkoły uzyskały awans do rozgrywek wojewódzkich. Jest to wynik bardzo dobrej postawy inowrocławskich szkół w poprzednich latach.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom rozgrywek za udział. Trzymajmy kciuki za 3 pierwsze drużyny w rozgrywkach wojewódzkich, aby podtrzymały dobrą passę inowrocławskich szkół z lat poprzednich. Słowa podziękowania należą się również wszystkim opiekunom reprezentacji szkół, którzy poświęcali swój prywatny czas na udział w rozgrywkach.

Końcowa kolejność mistrzostw Powiatu:

I m. „Kasprowicz I” – opiekun Dariusz Sikora

II m. „Budowlanka” – opiekun Kosta Penowski

III m. „Chemik” – opiekun Tomasz Kalinowski

IV m. „Kasprowicz II” – opiekun Dariusz Sikora

V m. III LO – opiekun Roman Szaro

VI m. „Mechanik” – opiekun Jacek Lewandowski

VII m. „Ekonomik” – opiekun Katarzyna Lewicka

VIII m. „Gastronomik” – opiekun Radosław Szelner

Wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach, którzy zostali nagrodzeni indywidualnie: Szymon Roliński – I LO, Michał Warchowski – „Budowlanka”, Paweł Juszkiewicz – „Chemik”.

W rozgrywkach dziewcząt udział wzięło 5 szkół, w tym po raz pierwszy reprezentacja „Budowlanki”. Podobnie jak przed rokiem mistrzostwo Powiatu wywalczyła reprezentacja „Kasprowicza”, która zakończyła rozgrywki bez porażki. Najgroźniejszym przeciwnikiem okazała się drużyna III LO i to ona obok zespołu I LO uzyskała awans do rozgrywek wojewódzkich. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki rozgrywek, które otrzymały nagrody indywidualne: Natalia Skrobacka – I LO, Natalia Dziubek – III LO, Monika Klimkiewicz – „Chemik”.

Końcowa kolejność mistrzostw Powiatu:

I m. „Kasprowicz” – opiekun Dariusz Sikora

II m. III LO – opiekun Roman Szaro

III m. „Chemik” – opiekun Ewa Buczkowska

IV m. II LO – opiekun Małgorzata Malinowska

V m. „Budowlanka” – opiekun Jakub Czołgoszewski

Już od przyszłego tygodnia najlepsi w Powiecie przystąpią do etapu wojewódzkiego, w których będą walczyli o medale z najlepszymi szkołami z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. W 19 marca w I LO od godz. 10.00 odbędzie się ćwierćfinał wojewódzki chłopców, a 20 marca od godz. 10.00 – ćwierćfinał wojewódzki dziewcząt.