Z Życia Szkoły

Otwarcie „Astrobazy”

W szkolnej auli uczennice Katarzyna Głowacka z I B i Anna Cykulska z III C przedstawiły prezentację nt. historii projektu, etapów budowy, elementów wyposażenia. W drugiej prezentacji mgr Eugeniusz Mikołajczak mówił o efektach obserwacji nieba nad Inowrocławiem, Słońca, planet Układu Słonecznego i Księżyca. Następnie głos zabrali goście, między innymi prof. dr hab. Maciej Mikołajewski, absolwent naszego LO, redaktor naczelny pisma branżowego „Urania”, a po nim koordynator projektu Wiesław Skórzyński, który mówił o planach badawczych na najbliższy rok i gratulował naszej szkole dotychczasowych rezultatów w dziedzinie astronomii. Prócz tego imprezę zaszczycili przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych regionu, olimpijczycy z astronomii oraz nasi absolwenci.

Opiekunami „Astrobazy” są mgr Eugeniusz Mikołajczak i mgr Andrzej Podbielski. Są oni w pełni przeszkoleni, a swoje umiejętności doskonalą dzięki stałej współpracy z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem.

Dodajmy, że dzięki znakomitej bazie „Kasper” jest gospodarzem wojewódzkiego konkursu astronomicznego dla gimnazjów, którego eliminacje rejonowe odbyły się 9 stycznia.