Z Życia Szkoły

Święto Niepodległości pod koszem

W tym roku wystartowały 4 drużyny: I AD, I B, I C i I E, złożone z dziewcząt i chłopców, które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym spotkania 2 x 10 minut.
W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkały się klasy I C i I E. Był to dramatyczny mecz, w którym nie brakowało walki, niesamowitych zwrotów akcji, a do jego rozstrzygnięcia potrzebne były dwie dogrywki, w których minimalnie lepsza okazała się klasa I E.

II m. I C (medyczna)

III m. I AD (humanistyczna i biologiczno-chemiczna)

IV m. I B (matematyczno-fizyczna)

Najlepszym strzelcem turnieju okazali się Daniel Głowacki – 55 punktów, Aleksander Łyczkowski – 50 i Kacper Buszkiewicz – 46.

Turniej z okazji Święta Niepodległości zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego, natomiast mecze sędziowali uczniowie ze starszych klas. Puchar za I miejsce osobiście wręczył dyrektor Rafał Łaszkiewicz, a wszyscy uczestnicy skosztowali pysznego rogala marcińskiego od firmy „Piekuś”.