Z Życia Szkoły

Radosny powrót w szkolne mury

Uroczystość zaszczycili znakomici goście. Między innymi, jako żywy symbol kasprowiczowskiej tradycji, wychowanek-senior gimnazjum, Tadeusz Tulibacki, który uczył się w naszych murach w latach 1935-39. Ze swadą zwrócił się do młodzieży, podkreślając znaczenie okresu edukacji w naszej szkole dla swych życiowych osiągnięć. Głos zabrali również starosta inowrocławski Tadeusz Majewski, poseł Grzegorz Roszak, radna powiatowa minionej kadencji Urszula Iwicka oraz wychowanek-senior Alfred Krysiak, który zakończył swoje wystąpienie żywo przyjętą piosenką o „Kasprze”. Wśród gości znaleźli się także m.in. długoletni dyrektor I LO Zdzisław Żyliński, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Jana Kasprowicza Henryk Okoński, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Mochol, obecni byli również rodzice uczniów i liczni absolwenci.

Jako że 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, lecz także rocznica wybuchu II wojny światowej, dyrektor Rafał Łaszkiewicz przypomniał wkład członków społeczności szkolnej oraz inowrocławian w walki z hitlerowskim najeźdźcą i poprosił o uczczenie ich pamięci minutą ciszy.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły zespół wokalny wykonał piosenkę z musicalu „Metro” pt. „Wieża Babel”, po czym uczniowie udali się na pierwsze po wakacjach spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim życzymy owocnego roku szkolnego – sukcesów w nauce, ale też i radości z codziennych spotkań.