OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Dni Języków Obcych

W poniedziałek dominowała kultura niemiecka – w holu zaprezentowana została wystawa poświęcona Berlinowi, uwieńczona rockowym koncertem podczas długiej przerwy. Serwowane były też przysmaki niemieckiej kuchni – kiełbaski z grilla oraz sałatka ziemniaczana. Akcentem francuskim był tego dnia finał Konkursu Wiedzy o Francji. Pod wieczór miał miejsce maraton filmowy, podczas którego wyświetlone zostały filmy „Niczego nie żałuję” o życiu i karierze Edith Piaf oraz opowieść o NRD-owskich Niemczech „Słoneczna Aleja”.

We wtorek w auli odbył się koncert piosenki francuskiej, uświetniający wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Wiedzy o Francji, a na parterze stanęło stoisko rosyjskie.

Przez całą środę społeczność „Kaspra” miała z kolei szansę obcować z kulturą krajów anglojęzycznych – we wszystkich zakątkach budynku klasy pierwsze i drugie rozstawiły stoiska przedstawiające 10 wylosowanych uprzednio krajów. Nie brakowało zabawnych przebrań, prezentacji multimedialnych, tańców, degustacji potraw i nawiązań do kultury popularnej. Ostatecznie zwyciężyła klasa II D, prezentująca Republikę Południowej Afryki, II miejsce zdobyła kl. I C z Republiką Irlandii, a III – I A z Nową Zelandią.

Organizowane już od kilku lat Dni Języków Obcych to okazja nie tylko do dobrej zabawy u progu wakacji, ale przede wszystkim doskonała lekcja kulturoznawcza. Zdjęcia z imprez wkrótce w galerii.