Z Życia Szkoły

Licealiści multimedialnie o Frankofonii

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

  • Martyna Weber i Anna Pakulska przygotowały prezentację pod tytułem „Filmy krajów Frankofonii”;
  • Agata Stachowiak, Agata Sieradzka, Paulina Dukat, Aleksandra Marek, Klaudia Zboralska przygotowały prezentację „Belgique et Canada”.

15 marca odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom. Spośród przysłanych prac konkursowych jury wyróżniło 3 prezentacje. Jedną z nich jest prezentacja „Belgique et Canada”, która otrzymała nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Docenione zostały przede wszystkim walory edukacyjne konkursowej pracy.

Po wręczeniu nagród uczniowie wraz z opiekunem, prof. Ewą Furman, mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone prezentacje, następnie uczestniczyli w quizie dotyczącym Francji i degustowali francuskie potrawy, przygotowane przez słuchaczy sekcji francuskiej Kolegium.

Prezentacje naszych uczniów można obejrzeć na stronach: