OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Ukazali swój świat

Było poetycko, nastrojowo i twórczo – tak oddać można atmosferę podczas finału III Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Ja i mój świat” organizowanego przez bibliotekę szkolną „Kaspra”.

W tegorocznej edycji konkursu I miejsce przyznano jednogłośnie Dominice Małolepszej z klasy I E I LO w Inowrocławiu. W wierszach laureatki dostrzeżono niebanalne poetyckie skojarzenia „pięknie wypowiedziane w niewypowiedzianym”. II miejsce zdobył Damian Skawiński z klasy II A, młody poeta poszukujący „siebie w sobie i w językowych środkach ekspresji.” Niezwykłą muzyczność wiersza i sensualistyczny opis rzeczywistości dostrzeżono zaś w wierszach Katarzyny Krzewiny z klasy II A również I LO. Wyróżnienie uzyskała Joanna Błaszak z klasy I E I LO.

Konkurs wpisał się już na trwałe w szkolny kalendarz imprez, a jego formuła i oprawa sprawiają, że staje się z roku na rok bardziej popularny. Organizatorki konkursu – prof. Hanna Bogacz-Grzybowska oraz prof. Monika Wrzos-Czołgoszewska podkreślają, że jego celem jest przede wszystkim promowanie uzdolnionej poetycko młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także popularyzowanie poezji jako sztuki dla odważnych i kreatywnych młodych ludzi. Warto podkreślić, że dużą wagę przywiązuje się do formuły finału konkursu, który nie tylko jest czasem wręczania nagród, ale także dyskusji między uczestnikami, recytacji wierszy i rozmów z jurorami – Elżbietą Piniewską, Łukaszem Oliwkowskim i Piotrem Sobczakiem. Serdecznie gratulujemy autorom najlepszych wierszy i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!