OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Finał koszykarskiej Licealiady

20 i 21 kwietnia odbyły się finały Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w koszykówce dziewcząt i chłopców. Oba nasze zespoły ukończyły rozgrywki na III miejscu. Podsumowania turnieju dokonał, wręczając puchary i medale, wicestarosta inowrocławski Sławomir Szeliga w asyście dyrektora I LO Rafała Łaszkiewicza.

Turniej finałowy dziewcząt rozegrany został 20 kwietnia w Bydgoszczy z udziałem reprezentacji „Kaspra” oraz XX LO w Bydgoszczy, V LO w Grudziądzu i VIII LO w Toruniu. „Kasprowicz” zagrał dwa spotkania. W pierwszym uległ po dogrywce silnej ekipie z Torunia, a w drugim wyraźnie wygrał z drużyną z Grudziądza. Szczególnie emocjonujący był pierwszy mecz, w którym na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu „Kasper” uzyskał pierwsze prowadzenie w meczu – 49:48. Torunianki doprowadziły jednak do dogrywki i odniosły zwycięstwo. W meczu kontuzji uległa podstawowa zawodniczka Oliwia Musioł, której w końcówce zabrakło.

Końcowa kolejność:

1. XX LO Bydgoszcz
  2. VIII LO Toruń
  3. I LO Inowrocław
  4. V LO Grudziądz

Finał Licealiady chłopców odbył się 21 kwietnia w Inowrocławiu w hali I LO. Wśród finalistów kolejny raz zagrały dwie inowrocławskie szkoły: ZSP nr 1 i I LO, a także VIII LO Toruń i ZSS Włocławek.

W drużynie toruńskiej zagrał mierzący 214 cm wzrostu reprezentant Polski Przemysław Karnowski, z którym, jak się później okazało, żadna z drużyn nie mogła sobie poradzić. W pierwszym meczu „Kasper” uległ Toruniowi, a „Chemik” wygrał z Włocławkiem. W meczu o brązowy medal zwyciężył po niełatwym meczu „Kasprowicz”, a w finale „Chemik” nie dał rady ekipie z Torunia, która tym samym przerwała trzyletnią dominację I LO i zdobyła mistrzostwo województwa.