AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Olimpiada „Losy Polaków na Wschodzie”

2 lutego br. w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy X Olimpiady Tematycznej „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku”. Zawody polegały na obronie pracy przygotowanej wcześniej na jeden z siedmiu konkursowych tematów. Nasze Liceum reprezentowali: Daria Kowalska i Damian Skawiński z IIa, Monika Matkowska i Mateusz Lewandowski z Ia oraz Bartosz Pietrowski, Kamil Rutkowski, Albert Szczepaniak i Kacper Żychliński z IIe. Jury pod przewodnictwem prof. Adama Sudoła zakwalifikowało do etapu centralnego trzech naszych uczniów: Damiana Skawińskiego (powtórzył sukces z ubiegłego roku), Kamila Rutkowskiego i Kacpra Żychlińskiego, a ponadto dwóch uczniów z LO w Strzelnie i po jednym uczniu z I LO w Bydgoszczy, I LO w Nakle, II LO w Inowrocławiu oraz Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi. Finał centralny odbędzie się w dniach 25-26 marca br. na zamku golubskim, po raz pierwszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.