Baza sportowa

Baza sportowa szkoły

W I Liceum Ogólnokształcącym dysponujemy dużą salę gimnastyczną i dodatkowo małą salę gimnastyczną w której znajduje się siłownia. Przy szkole jest 200 metrowa bieżnia tartanowa wraz ze skocznią w dal, skocznią wzwyż oraz rzutnią do pchnięcia kulą. W środku bieżni umiejscowione jest boisko wielofunkcyjne. Przy bieżni znajduje się siłownia plenerowa. Kompleks sportowo rekreacyjny uzupełnia boisko do tenisa ziemnego.

Duża sala gimnastyczna

Duża sala gimnastyczna została oddana w 1974 roku. Jej wymiary to 34 m długości i 15 m szerokości. Sala posiada nowoczesne ledowe oświetlenie. W dużej sali gimnastycznej poza prowadzonymi zajęciami z wychowania fizycznego odbywają się również zawody międzyszkolne, wojewódzkie a także duże imprezy ogólnopolskie.

Mała sala gimnastyczna

Mała sala gimnastyczna to obiekt oddany w XIX wieku po gruntownym remoncie. Jej wymiary to 20 m długości i 10 m szerokości. Jest ona świetnie dostosowana do zajęć gimnastycznych oraz rozgrywek tenisa stołowego. W obrębie małej sali znajduje się siłownia.

Stadion lekkoatletyczny

Stadion lekkoatletyczny posiada bieżnię o długości 200 metrów, skocznię w dal, zeskok do skoku wzwyż i rzutnię do pchnięcia kulą.

W środku stadionu znajduje się boisko wielofunkcyjne o długości 40 metrów i szerokości 20 metrów na tym boisku gramy w piłkę nożną, piłkę ręczną, streetball, tenis ziemny i siatkówkę.

siłownia plenerowa

Na stadionie jest umiejscowiona siłownia plenerowa, która zawiera osiem urządzeń pozwalających rozwijać tężyznę fizyczną oraz stół do gry w szachy i warcaby.