AktualnościZ Życia Szkoły

konkurs KASPER MATEMATYCZNY – wyniki

21 kwietnia nasza szkoła zorganizowała, już po raz siedemnasty, konkurs KASPER MATEMATYCZNY. Tegoroczna edycja – pomimo trudnych warunków, w jakich funkcjonuje obecnie edukacja szkolna – cieszył się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłoszonych zostało aż 70 uczniów z 18 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Wyniki konkursu przedstawiamy w załączonej tabeli.
Niestety, w związku z sytuacją pandemiczną w kraju, konkurs nie mógł odbyć się w naszym Liceum. Młodzi pasjonaci matematyki rozwiązywali zadania w swoich macierzystych szkołach. Uczniowie w dwóch częściach zmierzyli się z różnorodnymi zagadnieniami z matematyki, również wykraczającymi poza podstawę programową. Rozwiązywali test wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte.
Prace oceniało jury złożone z organizatorek konkursu: prof. Wioletta Graczyk, prof. Katarzyna Kwak, prof. Anna Kulpa i prof. Aleksandra Grzegorska.
Gratulujemy laureatom i finalistom oraz życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z matematyką