AktualnościZ Życia Szkoły

Otrzęsiny pierwszaków już za nami

Październik to w naszej szkole czas tradycyjnych otrzęsin klas pierwszych. W tym roku – ze względu na „podwójny rocznik” – brało w nich udział aż dziewięć klas. Z tego też powodu impreza nie odbyła się tak jak zwykle w naszej sali gimnastycznej, ale w inowrocławskiej hali widowiskowo-sportowej.
Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin były największe przeboje filmowe wytwórni Walta Disneya. Rolę organizatorów oraz jurorów oceniających swoich młodszych kolegów pełnili zeszłoroczni triumfatorzy – uczniowie klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią prof. Wiolettą Graczyk. Rano reprezentanci klas konkurowali z sobą w baśniowym quizie wiedzy oraz w wykonaniu klasowego plakatu. Po przejściu do hali, klasy w krótkich scenkach czy tańcach osadzonych w klimatach wylosowanych wcześniej filmów i piosenek zaprezentowały swoje profile oraz wychowawców. Następnie klasy zmierzyły się z sobą w karaoke. Na koniec wszystkie klasy łącznie zaśpiewały przebój z „Krainy Lodu” – „Mam tę moc”. Zbiorowe wykonanie spontanicznie przerodziło się w radosny festyn, podczas którego zintegrowali się uczniowie wszystkich klas pierwszych.
Po podliczeniu punktacji z poszczególnych konkurencji tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy I b. Drugie miejsce zajęła klasa I g, a trzecie – I d.