AktualnościOsiągnięciaWycieczkiZ Życia Szkoły

Ula finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej zakończyła tegoroczne zmagania olimpijskie uczniów naszej szkoły. Etap centralny odbył się w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie.
Urszula Ordon – uczennica kl. II c medycznej, podopieczna prof. Anny Pędzich-Kuszel, zdobyła tytuł finalisty, otrzymując nagrody rzeczowe, a przede wszystkim 63 indeksy na różne kierunki prestiżowych uczelni w Polsce, w tym 100% z egzaminu maturalnego z biologii przy rekrutacji na Śląski i Łódzki Uniwersytet Medyczny. To ważne, bo w przyszłości Ula, nie pozostając obojętna przyrodzie i jej ochronie, zamierza studiować medycynę. Oprócz zmagań konkursowych 112 młodych ekologów z całej Polski uczestniczyło w wycieczce po Borach Tucholskich, oglądając m.in. tereny dotknięte huraganem, jaki przeszedł przez nasz kraj w sierpniu 2017 r.
Dużą frajdą dla uczestników OWE były również jazdy testowe autami hybrydowymi Toyoty Motor Poland, która jest przyjazna środowisku i od 17 lat patronuje Olimpiadzie, będąc jej strategicznym sponsorem. Dzieje się to za przyczyną przedstawicieli Toyoty, panów Sławomira Grabarczyka i Michała Zielińskiego.
Gratulujemy Uli i prof. Annie Pędzich-Kuszel kolejnego finału tej olimpiady.