AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Odbył się Kasper Biologiczny

22 marca odbył się w naszej szkole XVII Regionalny Konkurs Biologiczny, od tego roku nazywany Kasprem Biologicznym. W tegorocznej edycji organizatorki konkursu prof. Anna Pędzich-Kuszel oraz prof. Joanna Konopka-Rydz przygotowały test złożony z zadań zamkniętych i otwartych w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Konkurs jak zwykle cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – łącznie zgłosiło się 186 uczniów (70 osób z 17 gimnazjów, 118 osób z 24 szkół podstawowych).
Wyniki zmagań ogłoszone zostaną na stronie szkoły w kwietniu, a uroczysta gala podsumowującą wszystkie konkursy organizowane przez nasze liceum, na której zostaną wręczone nagrody dla laureatów i finalistów, odbędzie się 28 maja. O szczegółach będziemy na bieżąco informowali.
W przygotowaniach konkursowych i podczas jego przebiegu pomagali uczniowie klasy II c medycznej.